Statybinės atliekos

By in
8842
Statybinės atliekos

Statybinės atliekos – kiekvieno mūsų rūpestis

Statybų darbai niekuomet neatliekami pernelyg skubotai: rūpinamasi, kad būtų parengiamas tinkamas projektas, gaunami reikalingi dokumentai, stebima, kad darbų eiga vyktų sklandžiai, ir t.t. Statybinės atliekos taip pat turėtų būti vienas svarbiausių dalykų, kurį vertėtų apgalvoti dar iš anksto – juk mažų mažiausiai norisi užsitraukti baudą ar dėl neatsargumo smarkiai pakenkti aplinkai. Vis dėlto, pasirūpinti tinkamu statybinių atliekų utilizavimu nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, – tereikia apgalvoti keletą svarbiausių dalykų.

Construction waste

Kokias galimybes galima pasirinkti?

Rinktis tikrai turime iš ko: jei siekiama, kad statybinių atliekų tvarkymas būtų kiek įmanoma paprastesnis, galite išsinuomoti statybinių šiukšlių konteinerius, kuriems prisipildžius tereikės susitarti dėl išvežimo. Taip pat gali būti kraunamos palaidos atliekos, kurios vėliau išvežamos savivarčiu ar fiskaru. Jei nuspręsite kreiptis į statybines atliekas tvarkančias kompanijas, galite net neabejoti, kad statybinėmis šiukšlėmis bus tinkamai pasirūpinama.

Kaip vyksta statybinių atliekų rūšiavimas?

Statybines atliekas tvarkančios bendrovės laikosi Lietuvos Respublikos numatytų teisės aktų,  o klientams yra išduodamas pažymėjimas, kuriuo patvirtinama, kad atliekos yra tinkamai utilizuojamos. Rūšiuoti statybines atliekas yra paprasčiausia, jei statybų aikštelėje yra pastatomi tam tikros paskirties konteineriai, į kuriuos metamos atskirų rūšių statybinės šiukšlės. Svarbu žinoti, kad negalima maišyti skirtingų perdirbimui tinkamų atliekų (čerpių, plytų, gelžbetonio, ir t.t.) su tomis atliekomis, kurios nėra tinkamos perdirbti (su linoleumu, kilimine danga, užterštomis plėvelėmis, gipso kartonu). Į atskirus konteinerius kraunama mediena, neužterštas popierius, švarios plėvelės, ir t.t. Į statybinių atliekų konteinerius draudžiama mesti pavojingas atliekas, žaliąsias atliekas ar pilti nuotėkas.

statybiniu atlieku rusiavimas

Kiek gali kainuoti statybinių atliekų išvežimas?

Kaina skaičiuojama individualiai, nes tai priklauso nuo daugybės veiksnių: tam turi įtakos šiukšlių kiekis, pasirinktas šiukšlių kaupimo būdas, transportavimo metodas, ir t.t. Jei atliekas nuspręsite išvežti savarankiškai, turėkite omeny tai, kad maišuose sukrautos šiukšlės bus laikomos mišriomis, todėl jų priėmimo kaina gali būti net dvigubai didesnė. Jei siekiate gauti kiek įmanoma palankesnį pasiūlymą, pirmiausia rekomenduojama pasikonsultuoti su atliekų tvarkymo paslaugas teikiančiais vadybininkais, kurie įvertins preliminarią kainą ir galės pateikti geriausią pasiūlymą.

 

54321
(2 votes. Average 5 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *