Kaip sumažinti sunaudojamo plastiko kiekį?

By in
4105
Kaip sumažinti sunaudojamo plastiko kiekį?

5 svarbiausi įpročiai mažinant išmetamo plastiko kiekį

Kiekvienais metais pasaulyje pagaminama maždaug 250 milijardų tono plastiko, todėl įvairios bendrovės vis dažniau imasi priemonių, padedančių sumažinti naudojamų plastikinių produktų kiekį: pavyzdžiui, plastikiniai maišeliai pakeičiami popieriniais, atsisakoma plastiko pakuočių, ir t.t. Vien Europoje kasmet yra pagaminamos maždaug trys tonos plastikinių maišelių, kurie įprastai yra panaudojami vos vieną kartą, o vėliau atsiduria šiukšliadėžėse, arba dar blogiau – vandens telkiniuose. Nors dažnam vartotojui atrodo, kad vos vienas vienkartinis maišelis visiškai nieko nekeičia, tačiau būtent dėl tokios nuostatos Ramiajame vandenyne susiformavo šimtus kilometrų besitęsiančios atliekų salos. Dėl plastikinių maišelių jūrose ir vandenynuose kasmet žūva daugiau nei 100 000 gyvūnų, tačiau manoma, kad statistika gali būti dar liūdnesnė. Jei jums yra svarbu prisidėti prie gražesnės ir saugesnės aplinkos, pagalvokite, kaip galėtumėte sumažinti naudojamo plastiko kiekį – keli paprasti patarimai padės tą tikrai nesunkiai įgyvendinti.
1.

Jei galite, atsisakykite vienkartinio maišelio

Viena didžiausių bėdų yra tai, kad daugybėje prekybos centrų vienkartiniai plastikiniai maišeliai yra dalijami nemokamai, todėl pirkėjai juos ima nė nedvejodami. Taip, be vienkartinio maišelio gali būti sudėtinga nusipirkti tam tikrų maisto produktų, tačiau tam tikrose situacijose jis visiškai nėra būtinas. Vietoj vienkartinių maišelių galima rinktis daugkartinius – prekyboje rasite ir tokių, kurie yra skirti ne tik susidėti pirkinius, bet taip pat ir sveriamas daržoves.

atsisakykite vienkartinio maiselio

2.

Apribokite vienkartinių šiaudelių naudojimą

Apsilankę kavinėje ar bare tikrai galite atsisakyti plastikinio šiaudelio (šiandien vis labiau populiarėja daugkartinio naudojimo asmeniniai šiaudeliai, pagaminti iš stiklo ar iš kitų medžiagų). Plastikiniai šiaudeliai nėra perdirbami, nes jie paprasčiausiai yra per smulkūs, o dėl mažo svorio jie neretai yra nupučiami į vandenynus. Statistika yra tikrai šiurpi: vien amerikiečiai kasdien išmeta maždaug 500 milijonų vienkartinių šiaudelių.

Apribokite vienkartiniu siaudeliu naudojima

3.

Venkite vienkartinio naudojimo daiktų

Vykstant į gamtą neretai su savimi pasiimame ir plastikinių indų, nes taip paprasčiausiai yra patogiau. Vis dėlto, iškylauti neretai važiuojama nuosavu automobiliu, tad tikrai neturėtų kilti keblumų pasiimti daugkartinio naudojimo indų, iš kurių valgyti bus ne tik smagiau, bet taip pat ir skaniau. Jei esate pirkti kavą degalinėje, įsigykite daugkartinio naudojimo puodelį (pavyzdžiui, pagamintą iš bambuko: šiandien prekyboje galime rasti ir tokių puodelių, kurie yra pritaikyti daugeliui kavos aparatų).

Venkite vienkartinio naudojimo daiktų

4.

Patikrinkite, ar pakuotės gali būti perdirbamos

Prieš įsigydami produktus pirmiausia patikrinkite, ar jų pakuotės gali būti perdirbamos, bei laikykitės šiukšlių rūšiavimo taisyklių. Ką nors išmesdami taip pat patikrinkite, ar ant pakuotės nėra perdirbimą žyminčių simbolių. Jei plastikas nėra išmetamas į perdirbimo konteinerius, jis paprasčiausiai nukeliauja į sąvartyną, o iš čia gali pasiekti ir vandenyną.

5.

Rinkitės atsakingus prekės ženklus

Didžioji dalis šiuolaikinių įmonių gamtosaugos problemas laiko prioritetu, todėl galima pasidomėti, kurios jų produktų gamyboje naudoja perdirbtą plastiką ar ekologiškas medžiagas. Įdomu tai, kad net ir kompiuterių gamyboje gali būti naudojamas bambukas ar kitos natūralios medžiagos bei vandenynuose surinktas ir perdirbtas plastikas.
Laikydamiesi šių ganėtinai paprastų patarimų tikrai prisidėsite prie dar efektyvesnio plastiko kiekio mažinimo, ir gamta mums už tai tikrai padėkos.

Daugiau informacijos rasite čia : Statybinių konteinerių nuoma | Statybinių šiukšlių išvežimas |

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *