Kaip išmokyti vaikus rūšiuoti šiukšles?

By in
5375
Kaip išmokyti vaikus rūšiuoti šiukšles?

Tėvų rodomas pavyzdys vaikams yra labai svarbus, tad tuomet, jei norime vaikus ko nors išmokyti, pirmiausia tam tikra praktika turime užsiimti ir patys. Tokiose pasaulio šalyse kaip Švedija, Vokietija ar Japonija apie atliekų rūšiavimą vaikai yra mokomi jau dešimtis metų, tačiau Lietuvoje tokia praktika pradėjo populiarėti dar visai neseniai. Vis dėlto, jau galime pasidžiaugti, kad kai kuriuose vaikų darželiuose jau taip pat imamasi mokymo apie šiukšlių rūšiavimo naudą, tačiau nemažą darbą taip pat turi atlikti ir tėvai. Jei vaikams tiesiog pateiksite „sausą“ informaciją, kur ir kokias šiukšles reikėtų mesti, mokytis jam tikrai nebus įdomu, tačiau tuomet, jei tai paversime savotišku žaidimu, gautos žinios atminty išliks tikrai ilgai. Taigi, kokių gudrybių galima imtis mokant vaikus rūšiuoti šiukšles?

Vaikai kartoja tėvų atliekamus veiksmus

Jei plastikinius butelius nuolat priduosite į taromatą, o rūšiuojamas šiukšles mesite į joms skirtus konteinerius, vaikai tai tikrai matys ir užfiksuos. Tikėtina, kad anksčiau ar vėliau jiems iškils klausimų, kodėl elgiamasi vienaip, o ne kitaip, ir tokius veiksmus jie bus linkę atkartoti. Taip pat labai svarbu rodyti tinkamą pavyzdį ne tik namuose, bet taip pat ir išvykus į gamtą: jei po stovyklavimo bus paliekami šiukšlių kalnai, tikėtina, kad vaikas ateityje elgsis lygiai taip pat. Vaikai turi suprasti, kad pakelti nuo žemės šiukšlę – jokia gėda, bet greičiau pareiga, todėl kuo dažniau taip elgsitės patys, tuo greičiau vaikas įsisąmonins, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Kaip ismokyti vaikus rusiuoti siuksles

Pasitelkite kūrybiškumą

Vaikai yra labai išradingi, ir net labai paprastuose dalykuose gali įžvelgti šiokios tokios magijos. Ar kada susimąstėte, kad iš kartoninės dėžės gali tapti kuo puikiausiais lėlių apartamentais, o popierinių rankšluosčių ritinėliai gali padėti sukurti tikrai įspūdingas kompozicijas? Kurkite kartu su vaikais: tam visai nebūtina įsigyti gana brangiai kainuojančių medžiagų, nes jų galėsite rasti tiesiog savo namuose. Nereikalingų daiktų prikėlimas naujam gyvenimui yra tikrai pagirtina praktika, todėl būkite išradingi, ir pagalvokite, kokius stebuklus galėtumėte sukurti kartu su savo atžalomis. Tai gali būti ypatingai svarbu artėjant didžiosioms metų šventėms: iš nebereikalingų daiktų galite sukurti tiesiog žadą atimančias dekoracijas, kurios jūsų namus pavers ne tik jaukiais, bet taip pat ir originaliais.

mokykite vaikus rusiuoti

Šiukšlių rūšiavimą paverskite žaidimu

Žaisdami vaikai jiems pateikiamą informaciją įsisavina kur kas greičiau. Turbūt ne kartą yra tekę pasakoti vaikams, kad dantis ims graužti kirminukai, jei dantukai nebus tinkamai prižiūrimi? Kurdami istorijas žadinate vaiko vaizduotę, todėl  pagalvokite, kaip galėtumėte pateikiamą informaciją paversti kiek įmanoma įdomesne. Pavyzdžiui, galite sukurti istoriją apie tai, kaip kiekviena šiukšlė keliauja į jai priklausantį namelį, ir t.t.

Koreguokite apsipirkimo įpročius

Svarbu ne vien tik tai, kad šiukšlės būtų tinkamai rūšiuojamos: taip pat vertėtų papasakoti, kodėl svarbu pirkti kiek įmanoma mažiau, tačiau kokybiškų ir tikrai reikalingų daiktų. Tai gali padėti vienu šūviu nušauti net du zuikius: vaikas bus mokomas ne tik taupyti, bet taip pat prisidėti prie vartotojiškumo mažinimo. Apsipirkdami kartu su vaikais papasakokite, kodėl svarbu rinktis produktus su perdirbamomis pakuotėmis (arba apskritai be jų), kodėl geriau rinktis vietinės kilmės produktus, ir t.t. Kad ir kokią informaciją norėtumėte pateikti savo vaikams, labai svarbu yra tai, kad jūsų žodžiai sutaptų su veiksmais, nes tik tokiu atveju vaikas galės perimti tinkamą pavyzdį bei ateityje laikysis šiukšlių rūšiavimo taisyklių.

siuksliu rusiavimas

Daugiau informacijos skaitykite čia : Statybinių atliekų išvežimas | Statybinės atliekos |

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *