Kokios pasaulio vietovės yra labiausiai užterštos?

By in
4235
Kokios pasaulio vietovės yra labiausiai užterštos?

Didelė tarša yra pavojinga ne vien tik vandenynų bei sausumos gyvūnams, bet taip pat ir žmonėms. Nors kova su dideliu užterštumu yra aktuali  visoms pasaulio valstybėms, tačiau kai kurios mūsų planetos vietos yra labiau užterštos nei kitos. Taigi, kurias jų galime laikyti labiausiai užterštomis?

Černobylis (Ukraina)

1986 metais Černobylyje įvykusios katastrofos padariniai yra juntami iki šių dienų. Sprogęs atominės elektrinės reaktorius paskleidė daugiau nei 100 kartų daugiau radioaktyvių medžiagų nei jų buvo per Hirosimos ir Nagasakio bombardavimą. Net ir šiandien Černobylio teritorija yra kelianti pavojų dėl paviršiniame dirvožemyje esančios radionuklidų koncentracijos.

cernobylis Ukraina

Sąvartynas šalia Akros (Gana)

Netoli Ganos sostinės Akros įkurtas komercinis rajonas yra vienas didžiausių elektronikos atliekų sąvartynų. Gana vos per vienerius metus importuoja daugiau nei 215 tūkstančių tonų naudotų elektronikos įrenginių. Šis komercinis rajonas nėra niekaip atskirtas nuo gyvenamųjų rajonų, o dalis elektronikos atliekų yra tvarkomos nesilaikant jokių taisyklių: pavyzdžiui, jei siekiama išgauti varį, atliekos yra tiesiog deginamos, o tai turi didelį poveikį aplinkos užterštumui.

Akros savartynas Gana

​​​​​​​Citarum upė (Indonezija)

Indonezijoje tekanti Citarum upė yra laikoma pačia užterščiausia. Paskaičiuota, kad kasdien į šią upę patenka ne mažiau nei 20 000 tonų atliekų bei 340 000 tonų nuotekų. Šios upės vanduo turi tiesioginį poveikį žmonių sveikatai, nes jis yra pagrindinis salos gyventojų geriamo vandens šaltinis.

Citarum upe Indonezijoje

Hazaribagas (Bangladešas)

Hazaribage esančiose odos raugyklose yra naudojami primityvūs darbo metodai, todėl į aplinką yra skleidžiamos toksinės medžiagos. Didžioji dalis šių atliekų patenka į Burigandos upę, kuri yra laikoma pagrindine Bangladešo sostinės vandens tiekimo sistema. Raugyklose dirbantys Bangladešo gyventojai negauna beveik jokios apsaugos, todėl juos kankina įvairios ligos – kvėpavimo takų sutrikimai, odos susirgimai bei kiti negalavimai.

Kabvė (Zambija)

Kabvėje švino kasyba ir lydymas buvo pradėtas 1902 metais ir truko maždaug devynis dešimtmečius. Tai, žinoma, nepraėjo be pasekmių: dideli teršalų kiekiai pateko į aplinką, nes ištisus dešimtmečius atliekų tvarkymui beveik nebuvo skiriama jokio dėmesio. Iki šių dienų Kabvės gyventojų kraujyje yra aptinka net iki 10 kartų didesnė švino koncentracija nei yra leistina normose.

Kalimantanas (Indonezija)

Kalimantane esančiose kalnų kasyklose aukso išgavimui iš rūdžių yra naudojamas gyvsidabris. Didžioji dalis kasyklų darbininkų tam naudoja labai primityvią įrangą, todėl tai turi neigiamą poveikį ne tik jų sveikatai, bet taip pat ir aplinkai.

Nigerio upės delta (Nigerija)

Nigerio upės delta užima maždaug 8 procentus Nigerijos teritorijos. Būtent Nigerio upės deltoje kiekvieną dieną yra išgaunama maždaug du milijonai barelių naftos: nors šis procesas šiandien yra griežtai kontroliuojamas, tačiau nuo 1976 iki 2001 metų čia užfiksuota maždaug 7000 incidentų, susijusių su naftos išsiliejimu.

Matanza-Riačuelo (Argentina)

Argentinos upė Matanza-Riachuelo yra viena labiausiai užterštų upių pasaulyje. Taip yra todėl, kad maždaug 15 000 pramonės įmonių, esančių šalia šios upės, nuotekas išleidžia į Matanza-Riachuelo vandenį. Upė teka net per 14 Argentinos sostinės savivaldybių, todėl jos teršalai pasiekia ir šalies gyventojus. Upės pakrantėse esančio dirvožemio tyrimas parodė, kad įvairių teršalų (chromo, cinko, švino, ir t.t.) kiekiai gerokai viršija leistinas normas.Būtent didelė tarša neretai tampa Argentinos gyventojų įvairių negalavimų priežastimi.

Daugiau informacijos skaitykite : Atliekų išvežimas Vilniuje | Konteinerių nuoma |

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *