Kaip sumažinti plastiko atliekų kiekį

By in
2054
Kaip sumažinti plastiko atliekų kiekį

Kaip sumažinti plastiko atliekų kiekį?

Išmetamų plastiko atliekų kiekis – viena didžiausių problemų, su kuria turėtų kovoti kiekvienas mūsų. Vos per  vieną valandą visame Pasaulyje yra išmetama maždaug ketvirtis milijono plastikinių butelių, kurių maždaug pusė patenka į sąvartynus. Plastikas suyra tik per maždaug 200-500 metų, todėl svarbu pasistengti, kad jo atliekų būtų kiek įmanoma mažiau. Nors gali atrodyti, kad plastikinių pakuočių kiekis tėra gamintojų rūpestis, tačiau mes, vartotojai, tikrai galime pasistengti, kad situacija pasikeistų. Taigi, ką gali padaryti kiekvienas mūsų?

VENKITE PIRKTI PLASTIKINIUS INDUS

Įsigykite daugkartinę vandens gertuvę

Kiekvienam mūsų yra žinoma, kaip svarbu per dieną išgerti pakankamą kiekį vandens, tačiau neretai apsiribojama vandens gėrimu namuose ar biure, o tuomet, jei ištrokštama pasivaikščiojimo metu, tenka įsigyti plastikinį vandens butelį. Jei su savimi turėsite daugkartinio naudojimo gertuvę, galėsite prisidėti prie plastiko atliekų mažinimo, ir taip pat sutaupysite pinigų. Plastikinę vandens gertuvę papildysite būdami namuose, biure, oro uoste, kavinėje ar prekybos centre, todėl galėsite numalšinti troškulį bei išvengti plastikinių butelių išmetimo. Mūsų šalyje vandens kokybė yra puiki, todėl geriamo vandens tikrai nebūtina pirkti prekybos centre.

Rinkitės daugkartinio naudojimo šiaudelius

Gali atrodyti, kad gėrimų šiaudeliai yra visiškai nekalti, tačiau sunku net suskaičiuoti, kiek jų patenka į sąvartynus. Jei esate pratę gėrimus gerti per šiaudelį, galite pasvarstyti apie daugkartinio naudojimo šiaudelių įsigijimą. Daugkartiniai šiaudeliai gali būti pagaminti iš stiklo, metalo, silikono ar iš kitų medžiagų, tad tikrai rasite tinkamiausią pasirinkimą.

Venkite pirkti plastikinius indus

Nors iškylos gamtoje neretai asocijuojasi su ant laužo keptu maistu ir plastikiniais indais, tačiau vėliau tenka svarstyti, kur dėti po iškylos likusias šiukšles. Deja, neretai tenka užsukti į tokias stovyklavietes, kuriose yra likusių panaudotų plastikinių indų bei kitų šiukšlių. Jei iškyloms rinktumėtės indus iš namų, galėtumėte sumažinti liekančių šiukšlių kiekį, o mėgautis maistu būtų dar maloniau. Jei baiminatės, kad stikliniai indai gali sudužti, galite rinktis plastikinius daugkartinio naudojimo indus.

sumazinkite plastiko naudojima

Daugkartinio naudojimo maišeliai

Daugumai žmonių yra įprasta apsilankius prekybos centre įsigyti naują plastikinį pirkinių maišelį, kuris vėliau įklojamas į šiukšliadėžę arba tiesiog išmetamas. Vos per vienerius metus gali būti išmetama maždaug 200-300 tokių pirkinių maišelių, tačiau to tikrai bus galima išvengti, jei nuspręsite įsigyti medžiaginių pirkinių maišelių, ir juos visada turėsite su savimi.

Daugkartinio naudojimo maišeliai

Produktai be pakuočių

Didžioji dalis prekybos centruose siūlomų maisto produktų yra plastikinėse pakuotėse, tad gali atrodyti, jog nėra jokio pasirinkimo. Vis dėlto, sveriami produktai gali būti dedami į daugkartinio naudojimo maišelius, arba galima rinktis vietinius verslininkus, kurie siūlo įsigyti produktų be plastikinių pakuočių.

Rodykite tinkamą pavyzdį vaikams

Tinkamo pavyzdžio rodymas – geresnės ateities garantija, todėl labai svarbu nuo pat mažumės vaikus tinkamai auklėti. Pakelti nuo žemės šiukšlę neturėtų būti gėda, ir visai nesvarbu, kas ją numetė. Vykdami į stovyklavietę pasistenkite ją palikti švaresnę nei radote, ir tai tikrai turės didelį poveikį švaresnei aplinkai. Pasistenkite, kad jūsų pavyzdys būtų užkrečiantis, ir po kurio laiko galėsime džiaugtis, kad plastiko atliekų kiekis tapo gerokai mažesnis nei buvo anksčiau.

Daugiau informacijos ieškokite čia : Atliekų išvežimas Vilniuje | Statybinių atliekų išvežimas

54321
(2 votes. Average 5 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *