Kaip sumažinti išmetamų atliekų kiekį

By in
3163
Kaip sumažinti išmetamų atliekų kiekį

Devynis kartus pagalvok, dešimtą kartą mesk!

Išmetant šiukšles tikrai ne kiekvienas susimąsto, apie tai, kad atliekas būtų galima prikelti naujam gyvenimui, todėl į sąvartynus patenka milžiniški kiekiai šiukšlių. To tikrai būtų galima išvengti, jei kas kartą pagalvotumėte, ar tikrai nieko negalima padaryti, kad į konteinerius tektų mesti kuo mažiau atliekų. Išsiugdžius tam tikrus įpročius šiukšlių kiekio mažinimas gali atrodyti visiškai natūralus dalykas, tad pravartu žinoti, kokių veiksmų gali imtis kiekvienas mūsų.

Popierius

Popierius yra gaminamas iš medienos : vienam kilogramui popieriaus reikia ne mažiau nei 60 litrų vandens, todėl medžių kirtimas nėra vienintelė problema. Galima perdirbti ne tik popierių (žurnalus, laikraščius, ir t.t.), bet taip pat ir kartoną bei popierines pakuotes, kurios nėra padengtos plastiku. Jei popierines atliekas rūšiuosite, tai gali padėti sumažinti šių atliekų kiekį, tačiau atminkite, kad popierinės servetėlės bei nosinaitės turėtų būti metamos į buitinių atliekų konteinerius.

popierius

Plastikas

Plastikas – viena kenksmingiausių atliekų, tačiau būtent jo kiekis sąvartynuose yra bene didžiausias. Nors šiandien galime pasidžiaugti, kad vis daugiau plastikinės taros yra priduodama į supirkimo punktus, tačiau į sąvartynus patenka tikrai nemažas plastikinių butelių kiekis. Vis dėlto, jei plastikines pakuotes tektų išmesti į konteinerį, pasirūpinkite, kad jos būtų švarios, o PET buteliai turi būti nusuktais kamšteliais ir išleidę orą.

plastikas

Stiklas

Stiklo gamybai suvartojama labai daug energijos, todėl pasirūpinkite, kad stiklo atliekų kiekis būtų kiek įmanoma mažesnis. Išmetamus stiklo butelius reikėtų gerai išplauti, nuimti jų kamštelius, pašalinti foliją. Perdirbimui tinka ne tik sveiki buteliai, bet taip pat ir jų duženos. Vis dėlto, į stiklo konteinerį negalima mesti porceliano bei krištolo gaminių.

Elektroninė įranga

Elektronikos atliekų daugėja tris kartus greičiau nei kitų šiukšlių, todėl vertėtų pasirūpinti, kad jos būtų išmetamos atsakingai. Jei tokios atliekos atsidurtų sąvartyne, į vandenį, į gruntą bei į atmosferą gali būti išskiriama nuodingų medžiagų, todėl to vertėtų vengti.

Prieš išmesdami elektronikos atliekas turėtumėte apgalvoti keletą dalykų:

• Jei tektų išmesti kompiuterį, pirmiausia pagalvokite apie tai, ar neįmanoma jo sutaisyti. Tam tikrais atvejais yra pravartu sugedusius kompiuterius pasiūlyti naudota kompiuterine technika prekiaujančioms įmonėms. Tikėtina, kad jūsų kompiuteris bus suremontuotas ir siūlomas pardavimui;
• Kompiuteris yra sudarytas iš įvairių medžiagų: plastmasės, plieno, švino, ir t.t. Visas šias medžiagas galima perdirbti ir dar kartą panaudoti, todėl pravartu kompiuterį išrinkti, ir šias medžiagas išrūšiuoti;
• Tam tikras kompiuterio dalis galima panaudoti antrą kartą, todėl neskubėkite išmesti viso įrenginio.

Statybų atliekos

Griovimo darbų ir statybų atliekos sudaro tikrai nemažą šiukšlių kiekį. Šių atliekų tvarkymą administruoja savivaldybių institucijos, todėl svarbu pasirūpinti, kad atliekos nepatektų į komunalinių atliekų konteinerius. Jei elgsitės priešingai, galėsite ne tik pakenkti aplinkai, bet taip pat užsitraukti nemažą baudą. Statybos ir griovimo atliekos gali būti perdirbamos, o gautos žaliavos panaudojamos įvairiose statybų srityse.

statybu atliekos

Atliekų kiekio mažinimas turėtų būti aktualus kiekvienam planetos gyventojui. Jei siekiate gyventi gražesnėje aplinkoje, pirmiausia turėtumėte susirūpinti savo kasdieniais įpročiais, ir tuomet galėsite tikėtis, kad situacija taps kur kas geresnė.

54321
(2 votes. Average 3 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *