Atliekos gatvėse: kur link eina Lietuva?

By in
108
Atliekos gatvėse: kur link eina Lietuva?

Šiais laikais yra labai daug kalbama apie ekologiją. Norime, kad visi žmonės suprastų, kad aplinkos saugojimas yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė, tad tik tinkamai pasirūpinus gamta galime būti ramūs, kad kursime tokią ateitį, kurioje mūsų vaikais gyvens ramiai ir saugiai.
Džiugu, kad vis daugiau žmonių tai supranta ir ne tik laikosi įvairių taisyklių, kurios yra susijusios su aplinkos apsauga, tačiau taip pat ir patys iniciatyviai rūpinasi gamta, kuri yra kiekvieno iš mūsų namai. Tiek šiukšlių rinkimas, tiek rūšiavimas – svarbūs darbai. Jų turime imtis kasdien.

KOKIU-SIUKSLIU-ISMETAMA-DAUGIAUSIAI

Sutvarkymas po statybų darbų

Vienas svarbiausių darbų, kuris po visko reikalauja tinkamo pasirūpinimo atliekomis, yra remonto darbai. Taip pat ir statybų. Lietuvoje šiuo metu yra statybų bumas, tad natūralu, kad lieka labai daug atliekų, kurios teršia ne tik gamtai, tačiau taip pat ir mums patiems. Labai svarbu, kad visos tos atliekos būtų tinkamai utilizuotos, kadangi nesutvarkius jų galima užteršti žemę, kurioje bus gyvenama.
Šiuo metu dažniausiai pasirenkama opcija yra konteinerių nuoma. Būtent statybinių. Įmonės, kurios paslaugomis planuojate pasinaudoti, atveža Jums reikalingus konteinerius iki vietos. Jie dažniausiai būna suskirstyti pagal tai – kokios atliekos gali būti metamos. Taigi, išmetimo metu taip pat atliekami ir rūšiavimo darbai. Galiausiai, po visko atsakinga įmonė pasiimta atliekas ir perdirba tas, kurias dar galima prikelti naujam gyvenimui.
Galime drąsiai sakyti, kad atliekos po statybų arba remonto darbų nėra smulkmena. Tinkamai jomis pasirūpinti yra būtina, kadangi išvengsite gamtos teršimo ir kursime tokią ateitį, kuri yra visų mūsų namai.

Rūšiavimo svarba

Žinoma, rūšiuoti ir tinkamai perdirbti reikia ne tik tad atliekas, kurios yra po statybų arba remonto darbų, tačiau visas. Šiuo metu galimybės rūšiuoti tikrai yra gana plačios, tad kiekvienas turi įvertinti jas ir nuspręsti – ar jam tai tinka. Dažniausiai net ir pačiuose mažiausiuose miesteliuose galima rasti rūšiavimo konteinerius, kurie suteikia galimybę tinkamai pasirūpinti šiukšlėmis, kurios yra aplink mus. Taip pat nepamirškite, kad rūšiuoti reikia ne tik stiklą bei plastiką, tačiau ir organines atliekas. Jeigu gyvenate mieste, bute, tokiu atveju visada galima plačiau pasidomėti vietomis, kurios surenka organines atliekas. Ne tik sausas, tačiau ir šlapias, tik tokiu atveju dažniausiai yra sudaromas jų surinkimo grafikas, kuris padeda žmonėms gyventi kur kas ekologiškiau.

Lietuviai gyvena vis ekologiškiau

Džiugu, kad mūsų šalies gyventojai stengiasi gyventi vis tvariau. Tai rodo ne tik statistika, tačiau ir taip – kaip garsiai žmonės kalba apie ekologijos svarbą. Kiekvienas tampa ir tuo pačiu jaučiasi atsakingas už tai, kas vyksta gamtoje. Tai yra nuostabu, kadangi kai ekologija bus gyvenimo dalimi – niekam net nekils klausimas, ar vienų arba kitų procesų atlikimas turi būti atliktas tvariai, ar ne taip draugiškai gamtai.

Skiriama dėmesio vaikų švietimui

Taip pat nemaža įtaką daro tai, kad vis daugiau dėmesio yra skiriama vaikams, kurie yra mūsų ateitis. Švietimas ekologijos klausimais šiuo metu yra labai aktyvus. Džiugu, kadangi tokiu atveju vaikai ne tik mokosi patys, tačiau taip pat ir perduoda žinias savo tėveliams, kurie ne visada tinkamai elgiasi. Tačiau kai vaikai žiūri – elgtis blogai negalima, tad vaikų švietimas tampa itin svarbus ir darantys didelę įtaką visai visuomenei.

Ar kalti tik vaikai?

Šiukšlinimas tikrai ne vaikų problema. Dažniausiai būtent suaugusieji ir šiukšlina labiausiai. Taip pat reikia suprast, kad kai suaugusįjį rodo blogą pavyzdį – jie tuo pačiu perteikia įpročius vaikams, o juos reikia saugoti nuo netinkamų poelgių gerais pavyzdžiai.
Kurti tokią ateitį, kurioje yra gera būti – kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Siūlome ir jums skirti laiko bei dėmesio namams. Nes tai yra tiek mūsų pačių, tiek mūsų palikuonių ateitis. Tegul ji būna kuo šviesesnė.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)