Aplinkos užterštumo mažinimas yra aktualus visame pasaulyje, tačiau vienos valstybės su tuo kovoja efektyviau nei kitos. Didelis užterštumas turi didelį poveikį ne tik ekosistemai, bet taip pat ir žmonių sveikatai, todėl itin svarbu atrasti tokius būdus, kurie padėtų mažinti išmetamų atliekų bei išskiriamų pavojingų dujų kiekį. Aplinkos taršai didelį poveikį turi labai įvairūs veiksniai, todėl įdomu sužinoti, kokiuose pasaulio miestuose tarša yra laikoma pačia didžiausia ir pavojingiausia.
Linfenas, Kinija
Linfenas – Kinijos miestas, kuris nuolat skendi tirštame smoge. Čia anglies dalelių koncentracija yra tokia didelė, kad lauke džiovinami skalbiniai akimirksniu pajuoduoja. Linfenas yra laikomas Kinijos angliakasybos širdimi – čia yra įrengtos ne tik legalios, bet taip pat ir nelegalios anglies šachtos. Nors dar 1978 metais Linfenas buvo laikomas vienu žaliausiu Kinijos miestu, tačiau šiandien situacija yra gerokai pasikeitusi.
Tianjinas, Kinija
Nors Kinijoje būtų sunku rasti pramonės nepaliestą miestą, tačiau vieni jų kenčia nuo didesnės taršos nei kiti. Tianjinas – tai vienas užterščiausių Kinijos miestų, kuriame gamyklų veikla yra beveik nekontroliuojama, todėl sunkieji metalai patenka į apylinkių vandenis, o iš ten – ir į žmonių organizmus. Būtent švino junginiai organizme gali lemti vaikų apsigimimus bei žemesnį vaikų intelektą.
Sukinda, Indija
Šiame mieste yra susitelkę beveik visi Indijos chromo rūdos ištekliai, kurių kasyklos yra įkurtos dvylikoje atvirų karjerų. Deja, chromo rūdos kasybos veikla yra beveik nekontroliuojama, todėl maždaug du milijonai šio miesto gyventojų kenčia nuo itin didelės vėžio rizikos.
Vapis, Indija
Šis daugiau nei 70 000 gyventojų turintis miestas yra apsuptas net 400 km ilgio industrinių teritorijų juosta. Tai yra pati didžiausia mažų gamyklų pramoninė vietovė visoje Azijoje, kurioje gruntiniuose vandenyse esančio gyvsidabrio kiekis leistinas normas viršija beveik 100 kartų.
La Oroja, Peru
Mieste beveik šimtmetį veikianti liejykla yra taip užteršusi miestą, kad net 99 procentų La Oroja gyvenančių vaikų kraujyje švino koncentracija yra gerokai didesnė nei leistina normų. Nors šiandien metalo liejykla yra modernizuota ir išskiriamų pavojingų medžiagų kiekiai yra ženkliai sumažėję, tačiau prireiks tikrai nemažai laiko, kol padaryta žala bus atstatyta (sunkieji metai gruntą užteršia šimtmečiams).
Dzeržinskas, Rusija
Šiame mieste gyvena maždaug 300 000 gyventojų, kurie turi kentėti cheminio karo sąlygas. Anksčiau šiame mieste veikė vienas didžiausių ir svarbiausių Sovietų sąjungos cheminio ginklo gamybos centrų, todėl pasekmės yra juntamos iki šių dienų. Paskaičiuota, kad nuo 1930 iki 1998 metų maždaug 300 000 tonų cheminių atliekų buvo netinkamai sandėliuojamos, todėl miesto vandenų užterštumas yra net 17 milijonų kartų didesnis nei leistina normose.
Norilskas, Sibiras
Be specialaus leidimo į Norilską gali patekti tik Rusijos ir Baltarusijos piliečiai. Šiame mieste šiuo metu suskaičiuojama apie 150 000 gyventojų, kurių gyvenimo sąlygas sunkina ne tik itin žema oro temperatūra bei prastas miesto pasiekiamumas, bet taip pat ir didžiulė tarša. Norilsko ore tvyranti vario ir nikelio koncentracija gerokai viršija leistinas normas, o fabrikų darbuotojų vidutinė gyvenimo trukmė siekia vos 54 metus. Per metus mieste veikiantys fabrikai išmeta daugiau nei keturis milijonus tonų nikelio, vario, arseno, cinko bei švino prisotintų teršalų.
Daugiau informacijos ieškokite : Statybinių šiukšlių išvežimas | Atliekų išvežimas Vilniuje |