Statybinių atliekų išvežimas

By in
5993
Statybinių atliekų išvežimas

Statybinių atliekų išvežimas: kodėl tai taip svarbu?

Šiandien kaip niekada anksčiau imamasi rūpintis aplinkos užterštumo mažinimu, nes didelis šiukšlių kiekis turi didelį poveikį globaliniam atšilimui bei kitoms gamtos katastrofoms. Nors neretai vis dar manoma, kad didžiausią žalą gamtai daro automobilių išmetamosios dujos, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Taip pat tam turi įtakos ir išmetamos šiukšlės, kurių kiekis yra tikrai labai didelis. Vis daugiau žmonių susirūpina tinkamu atliekų rūšiavimu, tačiau tuomet, jei tenka atlikti statybų ar remonto darbus, neretai keliamas klausimas, kur dėti įvairias atliekas – juk jų negalima mesti į bendrus konteinerius. Tokiose situacijose praverčia statybinių atliekų išvežimas – šią paslaugą teikia ne taip ir maži įvairių bendrovių, tad visada galima rasti tokią, kuri paslaugų teikimą galėtų pasiūlyti pačiomis palankiausiomis sąlygomis.

Kas yra statybinės atliekos?

Statybinės atliekos – tai statybų, remonto ar  griovimo metu užsilikusios medžiagos (betonas, plytos, mineralinė vata, akmens vata, įvairios izoliacinės medžiagos, sukietėję dažai, statybiniai blokeliai, grindų danga, medienos gaminių dalys, santechninė įranga, ir t.t.)

Construction waste

Galimybė išsinuomoti statybinius konteinerius

Statybų metu ne visada yra paprasta palaikyti švarą, tad atlikus darbus tvarkymasis gali pareikalauti tikrai nemažai laiko ir pastangų. Kad taip nenutiktų, pravartu pagalvoti apie galimybę išsinuomoti statybinius konteinerius: jie bus atvežami į jūsų pasirinktą vietą, o atlikus darbus tereikės susisiekti dėl konteinerio išvežimo. Būtent tai gali gerokai palengvinti tvarkymosi procesą, tad ši galimybė yra iš tiesų palanki.

Nesilaikančių įstatymų laukia baudos

Kartais nusprendžiama eiti paprasčiausiu keliu: statybinės atliekos yra tiesiog išmetamos į bendro naudojimo konteinerius. Taip elgtis nederėtų ne vien tik dėl siekio apsaugoti aplinką nuo užterštumo, bet taip pat ir dėl savo finansinės gerovės: jei statybinės atliekos yra išmetamos ne tam skirtoje vietoje, galite užsitraukti tikrai nemažą baudą, tad to geriausia išvengti.

Statybinės atliekos gali būti panaudojamos antrąkart

Atliekų perdirbimas suteikia galimybę gaminti naujus produktus, todėl tuomet, jei statybinės atliekos yra išmetamos tam skirtoje vietoje arba pasirūpinama jų išvežimu, iš išmestų šiukšlių gali būti gaunamos naujos žaliavos. Iš perdirbtų statybinių atliekų gautos žaliavos statybose gali būti panaudojamos antrą kartą, todėl tai garantuoja, kad aplinkos užterštumas bus gerokai mažesnis. Šis klausimas turėtų būti aktualus kiekvienam mūsų, kuris siekia, kad aplinka būtų kiek įmanoma švaresnė.

statybines atliekos

Šiuolaikinis žmogus jau nebeturi teisės galvoti, kad po mūsų – tebūnie nors ir tvanas, nes šiuo metu aplinkos užterštumas yra tiesiog kritiškas. Vis dėlto, mažinti išmetamų šiukšlių kiekį nėra taip sudėtinga kaip gali pasirodyti – tereikia pradėti nuo savęs. Geri darbai užkrečia, todėl rodykite tinkamą pavyzdį kitiems, ir tuomet, jei teks atlikti remonto, griovimo ar statybų darbus, pasirūpinkite, kad atliekos būtų išvežamos į tam skirtą vietą.

 

54321
(2 votes. Average 5 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *