Kaip vyksta griovimo darbai?

By in
324
Kaip vyksta griovimo darbai?

Pastatų griovimo darbai reikalauja profesionalumo. Ne veltui jie yra paliekami specialistams, kurie ne tik turi reikalingą įrangą, tačiau taip pat ir žino – kaip tvarkingai, žingsnis po žingsnio atlikti griovimo darbus, kad visi aplinkiniai būtų saugūs.
Apskritai griovimų darbų technika yra žinoma retam. Paprasčiausiai tikrai ne dažnai tenka susidurti su šio tipo darbais. Jeigu ir Jums kyla klausimas – kaip vyksta griovimo darbai – tokiu atveju šis straipsnis yra kaip tik jums, kadangi aptarsime svarbiausius etapus.

Pastato griovimo etapai

Bet kokio objekto griovimo etapai dažniausiai yra panašūs. Žinoma, smulkmeniškai jie kinta. Juk dideli, masyvūs objektai reikalauja kur kas detalesnio smulkmenų įvertinimo, o tie pastatai, kurie yra mažesni – dažniausiai ir griaunami kur kas greičiau ir paprasčiau, mažiau dėmesio reikia skirti saugumo aspektams, kadangi paprasčiausiai nekyla jokios rizikos.
Griovimo etapai yra gana elementarūs. Aptarsime juos žemiau.
1. Pirmiausia atliekamas pastato paruošimas griovimui. Demontavimas reikalauja smulkmenų įvertinimo. Reikia ne tik išnešti baldus, daiktus, tačiau ir pasirūpinti santechnikos atjungimu, žinoma, pašalinti tuos daiktus iš statinio, kurie griovimo metu gali būti sugadinti ir kelti kokias nors rizikas. Galiausiai, griovimo metu yra tikimasi sklandaus darbo, kuris neatsiejamas nuo tinkamos erdvės parengimo.
2. Pasikartosime, kad labai svarbus darbas yra vandens ir kanalizacijos, taip pat ir elektros, dujų, interneto bei kitų išorinių tinklų atjungimas. Visa tai gali prisidėti prie gaisro rizikos, kitos situacijos, kurios metu kiltų pavojus žmonėms arba objektams, kurie yra greta.
3. Svarbus darbas yra detalus objekto griovimo plano paruošimas. Šį darbą atlieka patyrę savo sferos specialistai, kurie turi įrangą, žino jos galimybes, žinoma, numano – kaip galiausiai objektas virs.
4. Taip pat reikia nuspręsti, koks objekto demontavimo būdas labiausiai tinka. Rankinis griovimas šiuo metu yra laikomas atgyvena. Jis ne tik reikalauja labai daug laiko, tačiau ir yra varginantis, ne visada pavyksta. Dažniausiai yra naudojama inovatyvi technika. Reikia pasirūpinti, kad ji turėtų stabilią, saugią vietą darbų atlikimo metu.
5. Taip pat sekančio žingsnio metu yra atliekamas konstrukcijų smulkinimas bei išardymas.
6. Krano pagalba yra nuimamos sijos, blokai bei kiti komponentai, kurie yra aukštai, kurie yra sunkūs, tad atlikti rankomis darbus būtų per daug sudėtinga.
7. Taip pat svarbu pasirūpinti – kur bus dedamos atliekos po griovimo. Visada geriausia iškart yra pasiruošti konteinerius. Atliekos turi būti tinkamai utilizuojamos, kad netektų padaryti kokios nors neigiamos įtakos gamtai.
8. Taip pat svarbu, kad po objekto griovimo darbų būtų sutvarkoma aplinka.
Geriausia yra tartis su įmone, kuri teikia paslaugas nuo A iki Ž. Taigi, bus atliekami ne tik demontavimo darbai, tačiau taip pat ir sutvarkoma aplinka, pasirūpinama, kad atliekos būtų tinkamai utilizuotos. Taip, kaip reikia laikantis pačių griežčiausių aplinkos apsaugos reikalavimų.

Leidimo parūpinimas

Natūralu, kad daugeliui žmonių rūpi – ar pastato griovimui reikia leidimo. Išties, jis yra būtinas. Lygiai taip pat kaip ir svarbu informuoti aplinkinius apie būsimą griovimą. Tik tokiu atveju galima užtikrinti, kad bus pasiektas maksimalus tikslumas. Yra keli išimtiniai atvejai, kai leidimo nereikia. Tokiais atvejais dažniausiai objekto griovimas yra nurodomas teismo sprendimu ar Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos reikalavimu.
Jeigu samdysite specialistus, kurie teikia pastato griovimo darbus – tokiu atveju visada labiausiai apsimoka tartis su tais, kurie gali padėti pasirūpinti ir leidimais arba bent jau suteiks pagrindinę informaciją, kuri apima leidimų gavimus. Asmeniui arba verslui, kuriam dar iki šiol niekada neteko prašyti leidimo, žinoma, gali kilti daug klausimų, tad gera, kad atsakymai yra visada šalia.

Kada yra būtinas objekto griovimas?

Lietuvos Respublikos statybos įstatyme yra pateikti patys svarbiausi aspektai, kurie nurodo – kada yra būtini pastato griovimo darbai. Taip pat jie gali būti tvirtinami Teritorijų planavimo ar savivaldybės tarybos. Yra labai daug situacijų, kurios lemia, kad auga poreikis griauti tam tikrą objektą. Žinoma, kad šio darbo iniciatorius gali būti ir privatus asmuo arba verslas, kuris dėl netinkamos objekto būklės arba kitų priežasčių nori, kad būtų paruoštas pagrindas kito objekto statyboms. Tačiau kaip jau minėjome – tokiu atveju yra būtinas leidimas.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)