Mišrių atliekų konteineriai

By in
10860
Mišrių atliekų konteineriai

Mišrių atliekų konteineriai: ką galima į juos mesti, o ko ne?

Mišrių atliekų konteineriai yra skirti mesti tas buitines atliekas, kurios lieka po pirminio atliekų rūšiavimo. Asmenys, kurie rūšiuoja šiukšles, neretai piktinsi, kad gyventojai įsigudrina į šiuos konteinerius mesti visas buitines atliekas, tačiau rūšiuojant šiukšles klaidų priveliame kone kiekvienas. Taigi, kokias atliekas galima mesti į šiuos konteinerius, ir kurias vertėtų išmesti į kitus konteinerius ar išvežti į specialias šiukšlių surinkimo vietas?

Ką galima mesti į mišrių atliekų konteinerius?

Į šiuos konteinerius galima mesti asmens higienos reikmenis (skutimosi peiliukus, dantų šepetėlius, kempines, ir t.t.), maisto likučiais užterštas pakuotes, kurias išplauti būtų pernelyg sudėtinga, maisto likučius, sauskelnes, tualetinį popierių, popierinius rankšluosčius ir vienkartines servetėles, veidrodžių, krištolo ir keramikos gaminių duženas, tapetus, šaltus pelenus.

Ko negalima mesti į mišrių atliekų konteinerius?

Į mišrių atliekų konteinerius negalima mesti antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų, karštų pelenų, pavojingų buitinių atliekų, stambių gabaritų atliekų (baldų, automobilių padangų, transporto priemonių dalių, ir t.t.), elektronikos įrangos atliekų, baterijų, statybinių atliekų, medikamentų, žaliųjų atliekų.

Spalvotieji atliekų konteineriai

Nors šiandien spalvotuosius konteinerius palaipsniui keičia nauji, įžeminti atliekų konteineriai, tačiau daugybėje vietų vis dar galime pamatyti spalvotuosius konteinerius. Jei šiukšlių rūšiavimu susirūpinote dar visai neseniai, jums bus pravartu žinoti, į kokios spalvos konteinerius turime mesti įvairių rūšių šiukšles:
• Geltonas konteineris yra skirtas mesti plastmasę ir metalą, „Tetra pak“ pakuotes, konservų dėžutes, metalinius dangtelius, šampūnų ir indų ploviklių pakuotes;
• Žalias konteineris skirtas mesti stiklinius butelius, stiklainius, stiklo indus;
• Mėlynas konteineris yra skirtas popieriui ir kartonui. Į šį konteinerį galima mesti laikraščius, žurnalus, brošiūras, skrajutes, pakavimo popierių, kartono dėžes.
Nors šios išvardintos atliekos aplinkai nėra pavojingos, tačiau dalis jų nesuyra ilgus metus, todėl jos gali būti perdirbamos.

Žaliosios atliekos

Žaliosios atliekos – tai sodų, parkų ir želdynų tvarkymo atliekos (žolė, daržo atliekos, miškininkystės atliekos, ir t.t.) Šios biologiškai skaidžios šiukšlės gali būti kompostuojamos individualiuose kompostavimo įrenginiuose arba pristatyti į žaliųjų atliekų tvarkymo aikšteles.

Žaliosios atliekos

Statybinės atliekos

Statybinių atliekų negalima mesti į šiukšlių rūšiavimo konteinerius – šios šiukšlės turi būti išvežamos į tokio tipo atliekų surinkimo aikšteles. Jei nėra galimybės tą atlikti savarankiškai, tokiu atveju vertėtų kreiptis į bendroves, kurios rūpinasi statybinių atliekų išvežimu. Individualių namų gyventojai gali pasirinkti ir statybinių konteinerių nuomą : tokiu atveju darbų eigoje ir jiems pasibaigus bus gerokai paprasčiau pasirūpinti aplinkos švara.
Kiekvienas ES gyventojas per metus sukaupia maždaug 481 kg atliekų, todėl kiekvieno mūsų užduotis – pasirūpinti, kad išmetamų šiukšlių kiekis būtų kiek įmanoma mažesnis, ir į konteinerius išmetamos atliekos patektų į būtent tam skirtą vietą. Šiukšlių rūšiavimas tikrai nėra toks sudėtingas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o tuomet, kai įgundama tą atlikti, tai tampa savaime suprantamu dalyku.

STATYBINES ATLIEKOS

54321
(3 votes. Average 2.33 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *